LandART

Originální umění v přírodě, které Vám vyrazí dech. Tyto obrazy nadchly široké publikum, mimo jiné Martu Kubišovou, Emilii Vašaryovou a další…Podívejte se na kouzla přírody.

Video spustíte klepnutím na obrázek.

 
 

A2

Nádhera…no to by jednoho nenapadlo…
možná snad Japonce…hudba ten obraz ještě umocňuje…gratuluju!!!  

(Marta Kubišová)

Je to nadherné, velmi sa mi to páčí. Krásné! 

(Magda Vašaryová)

Moc hezké, gratuluju. Ať se Vám daří i nadále!  (Marek Eben)

Jsou to moc krásné útvary, které člověka potěší a navodí náladu, která je v harmonii s okolní krajinou a terénem.   (Jana Boušková) 

Ivana Buttry se s prvky landArtu setkala poprvé při svém studiu ve Francii, volně tak navazuje na tvorbu francouzských umělců jako Emmanuel PLUMe, Laurent GERBOUIN, Yoann Crépin. Vhodně zvolené drobnější měřítko realizovaných děl vystihuje osobitost a neopakovatelnost krajiny. Landartové kompozice Ivany Buttry vypráví nevyřčené příběhy ukryté v krajině, ale především ukryté v nás samotných. Jemné vizuální objekty nenásilně zasahují do krajiny ve formě vizuálního připomenutí genia loci místa.

IMG_9212„LandArt mě fascinoval od dětství, kdy jsem podílela na uměleckých projektech rodičů a jejich přátel. Tehdy jsem však samozřejmě neměla ponětí o historické kontinuitě ani smyslu podobných akcí. Nicméně k dalšímu – a tehdy už klíčovému – setkání s landArtem došlo při studijním pobytu ve Francii. Tehdy jsem si uvědomila, nakolik mě svoji působivostí fascinuje a přitahuje. Vnímám jej jako logický doplněk zahradní architektury a výborný způsob relaxace. Pro mě je to zkrátka ideální způsob vyjádření obdivu nedostižné dokonalosti přírody.“

Kontakty

ing. arch. Ivana Buttry, DiS.

tel: +420 724128 344
ivabuttry(c)gmail.com